Zabierz PIESia - wydarzenie, w którym chcesz wziąć udział 0

ZABIERZ PIESIA DO MIĘDZYLESIA - pod tą nazwą kryje się huczna, wspaniała charytatywna impreza psio-sportowo-rodzinna, odbywająca się raz w roku we wrześniu w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Zapewne wielu z Was, z innych krańców Polski, nie słyszało o niej lub nie miało okazji wziąć udziału. Tymczasem, rok 2020, rok, w którym ład świata stanął na głowie, przynosi nowe możliwości i rozwiązania. Organizatorki wydarzenia, Aleksandra Radzik, Jagna Wypych i Katarzyna Koprowska, zdecydowały się na śmiały krok i postanowiły stawić czoła ograniczeniom, które przyniosła rzeczywistość w pandemii koronawirusa.

W dniach 19 - 20 września każdy właściciel psa będzie mógł przyłączyć się do akcji wirtualnie. Co to oznacza? Brak limitów geograficznych! Wystarczy, że wyjdziesz ze swoim psiakiem na spacer lub bieg, sam albo z rodziną, czy przyjaciółmi i razem pokonacie dystans 5 lub 10 km. Rejestrując się na jeden z tych dwóch dystansów, weźmiesz również udział w klasyfikacji - rywalizacja zapewniona! Trasa zależy wyłącznie od Ciebie: może to być Twój ulubiony park, las, okoliczne polne ścieżki. Możesz też podejść do tematu przygodowo i wybrać się w miejsce, o którym już dawno myślałeś, ale brakowało Ci motywacji do wyruszenia. Potraktuj to jako zabawę i atrakcję! Jeśli zaś nie jesteś zainteresowany klasyfikacją, możesz pokonać dowolną trasę według Twoich możliwości i potrzeb. Wszyscy natomiast otrzymają PAKIET STARTOWY, w którym znajdzie się numer startowy oraz pamiątkowy medal. 

 

To nie wszystko!

Wirtualna forma dała też pole popisu dla nowych form interakcji z uczestnikami. Na wydarzeniu na Facebooku (tutaj) dzieje się wiele. Przede wszystkim: webinary. Pierwsze, już się odbyły i zostały zapisane, zatem możesz do nich zajrzeć w każdej chwili. Tematyka webinarów jest różna. Pierwszy dotyczył biegania z psem, który poprowadziła nasza hopdogowa Iwona. Możesz się w nim dowiedzieć, o co chodzi w canicrossie, jak zaczynać, jeśli właśnie postanowiłeś spróbować, gdzie trenować, jak i kiedy podawać psu wodę. 

Kolejny webinar odbył się z Moniką Batory, i tu przechodzimy do sensu istnienia imprezy. Otóż, wydarzenie to ma jeden konkretny cel: wsparcie Fundacji dla zwierząt ARGOS oraz Fundacji AST. Monika związana jest z tą ostatnią już od 10 lat (sama Fundacja istnieje 15 lat). Fundacja AST pomaga psom ras TTB (terier typu bull), które trafiają do schronisk, zostały porzucone w lesie, oddane przez właścicieli z różnych powodów. Bullowate to szczególne psy: owiane krzywdzącą opinią psów agresywnych, nielubiących dzieci, "mordercami". Jaka jest rzeczywistość? Zupełnie inna. Dlatego też osoby zaangażowane w działanie Fundacji starają się odczarować i zmienić opinię społeczną na temat bullowatych, które cechuje ogromne oddanie, radość i energia do działania, a zarazem łagodność. To fantastyczne psy do wspólnego biegania, o czym sami na własnej skórze mogliśmy się przekonać. Fundacja znajduje domy tymczasowe, organizuje transporty psów oraz opiekę weterynaryjną w razie potrzeby, edukuje i wspiera właścicieli we wspólnym funkcjonowaniu z psem. 

W trzecim wirtualnym spotkaniu na Facebooku, Ola Radzik rozmawiała z Anną Wypych - pomysłodawczynią Ośrodka dla kotów miejskich Koteria pod skrzydłami Fundacji dla zwierząt ARGOS działającą od 2009 roku. To druga z fundacji, na rzecz której przekazywane są fundusze Zabierz PIESia. Rozmowa rozpoczęła się od ciekawego pytania: czy każdy kot potrzebuje domu? Odpowiedź znajdziesz tutaj (rozmowa 25.08.2020). Czym zajmuje się Koteria? Przede wszystkim zapewnia całoroczną (to ważne!) darmową kastrację kotów wolno żyjących dla ich opiekunów oraz dofinansowaniem kastracji domowych psów i kotów znajdujących się pod opieką Ośrodka. Liczba kastracji sięga kilkunastu tysięcy. Pani Anna opiekuje się również oswojonymi kotami z białaczką, wraz z wolontariuszami organizuje domy tymczasowe, adopcje, transporty i leczenie kotów. Nawet jeśli nie posiadasz kota, ta rozmowa Cię zainteresuje!

Jeśli na Twoich ścieżkach znajdują się śmieci - wykorzystaj to. Za każdy worek śmieci marka Bosch Petfood Polska przekaże 1kg karmy dla podopiecznych fundacji. To ile karmy zostanie zebranej, zależy od każdego z Was! Przyłącz się do akcji na wydarzeniu, Zabierz PIESia. 

 

Co jeszcze? Jako Hop Dog, my również pragniemy wesprzeć inicjatywę. 

1. W Sklepie znajduje się specjalna zakładka - kategoria Zabierz PIESia, w której znajdziesz specjalnie obniżone ceny produktów, ze sprzedaży których przekażemy 10% dla PIESia. 

2. Jeżeli zarejestrujesz się na wydarzenie - zapisy trwają do 06.09.2020, otrzymasz zniżkę na pasy biodrowe, szelki dla psa oraz smycze amortyzowane, które szczególnie wykorzystasz w trakcie biegów, trekkingów i spacerów ze swoim czworonogiem. Dodatkowo, 10% ze sprzedaży przekażemy dla PIESia. 

3. Planujemy trening biegania, szczegóły już wkrótce w wydarzeniu. 

4. Gdy zostanie osiągnięta liczba 100 uczestników, Hop Dog przekaże drink przedtreningowy MAMUT Pre Runjako nagrodę w losowaniu dla uczestników. 

 

Zarejestruj się na wydarzenie już dziś i bądź tam razem z nami! Link do rejestracji: tutaj.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl