Summer moved on 0

  

Trening canicrossu

Co roku o tej porze przypomina mi się tytułowa piosenka A-ha, która wskazuje tylko na jedno: koniec wakacji. Ja jednak bardzo lubię ten czas przejścia lata w jesień, mentalnego powrotu do działania i trochę chłodniejszych poranków. Jak nam upłynęło lato?

CANICROSS DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Tuż przed rozpoczęciem lata zorganizowaliśmy nasze pierwsze warsztaty canicrossu. W Warszawie, w psiolubnej Stacji Muranów zgromadziło się 20 osób, z których ponad połowa uczestniczyła w późniejszych treningach praktycznych. Dla nas samych było to duże i ważne wydarzenie, które pokazało, że jest potrzeba przekazywania sobie wiedzy i doświadczenia w zakresie sprzętu, sposobów trenowania, przygotowania psa do tego typu aktywności. Dzięki anonimowej ankiecie dowiedzieliśmy się, jakie były oczekiwania uczestników i czy zostały zaspokojone, które treści były ważne i potrzebne, a które raczej dodatkiem, nad którymi obszarami możemy popracować więcej, a w których jesteśmy super. Ponieważ do końca roku chcemy zorganizować przynajmniej jeszcze jedno takie spotkanie, były to dla nas pomocne wskazówki. Obserwuj nas zatem uważnie, aby dowiedzieć się o kolejnym wydarzeniu!

 

DOG EPIC RACE

Z początkiem lata, po tygodniach przygotowań, wzięliśmy udział w czeskich zawodach biegania z psem w górskim terenie Izerek. Dzięki wrodzonemu talentowi zachęcania do małych szaleństw, udało nam się przyciągnąć kilka osób, z którymi stworzyliśmy team Hop Poland. W atmosferze przyjaźni rywalizacja nabiera innego wymiaru, a zawody wspominam bardzo pozytywnie. Trzy dni biegania z psem, 28 kilometrów z górki i pod górkę, spanie w namiocie, to przygoda, którą warto powtórzyć. I znowu przekonałam się, że mój pies potrafi wspaniale zaskoczyć w najtrudniejszych momentach. Więcej o zawodach przeczytasz tutaj: klik.

 

Lajka wyciągała mnie pod niemal każdą górkę. Co ciekawe, po płaskim nie zawsze lubiła ciągnąć

 

NORWEGIA

Kilkudniowa wizyta w Norwegii w siedzibie firmy Non-stop dogwear była z pewnością jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku, na które czekaliśmy. Czas spędzony w gronie przyjaciół, którzy tworzą ten profesjonalny team, był bardzo wartościowy. Był to czas ciekawych dyskusji, warsztatów, wizyty w magazynie, prezentacji, a także długich białych wieczorów, gier  i... nocnego trekkingu. Profesjonalizm i zaangażowanie w tworzeniu produktów, duże własne doświadczenie maszerskie oraz korzystanie z doświadczeń innych wielkich zawodników, sprawia, że z takim zespołem osób, psich miłośników, miłośników przyrody i przygody, chce się pracować!

 

Miejsce, w którym odbyło się spotkanie, znajduje się w Sjusjøen, wspaniałym terenie, gdzie zimą przyjeżdżają rzesze biegaczy cross country skiing i gdzie odbywają się zawody skijoringu Snørock 

Biuro Non-stop dogwear. Typowy skandynwaski styl (love!)

Jeden z uczestników spotkania. Przyjechał w camperze w towrzystwie 3 innych czworonożnych sportowców.

 

PEPITA

To jedno małe stworzenie od początku swojego pojawiania się robi wiele zamieszania. Pepita, czyli 77% wyżła niemieckiego krótkowłosego, 14% angielskiego pointera oraz 8% greyhounda, to mieszanka wybuchowa, z wielkim sercem do działania, wykonywania zadań i maltretowania swojej starszej i statecznej koleżanki, z którą dzieli właścicielkę. Wniosła nowe doświadczenia do naszego poukładanego życia z Lajką. Dzięki niej codziennie przypominam sobie, jak ważne są konsekwencja oraz spokój. I jak łatwo popełnia się błędy, które owocują długotrwałym procesem naprawiania. To pies, który z natury swojego charakteru będzie wariatem. Moim zadaniem jest, aby nauczyć ją codziennego funkcjonowania ze mną i pozostałymi członkami stada zachowując przy tym jej charakter i naturę, które w sporcie psich zaprzęgów są tak ważne. Obserwuj nasze story na Instagramie, na którym często pokazujemy naszą codzienność ze szczeniakiem eurodoga.

 

 

TO JESZCZE NIE KONIEC

Co w naszych planach na ostatnie dni lata? Już za kilka dni będzie można spotkać nas w Bydgoszczy na PET EXPO na stoisku nr C43, Non-stop dogwear. Będziemy mieć ze sobą flagowe produkty Non-stop, jak i ostatnie nowości, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Cieszymy się na spotkania biznesowe, rozmowy z Wami - psimi rodzicami, przymierzanie i kupowanie oraz poznawanie nowości rynkowych.

Dodatkowo będziemy mieli przyjemność poopowiadać o canicrossie w ostatnim dniu targów, w niedzielę o godzinie  10:15-11:30, w sali ZIMA.

 

 

ZAPRASZAMY GORĄCO! 

13-15 września 2019 r.
13 września - 10:00-17:00 wstęp tylko dla klientów branżowych
14 września - 10:00-18:00 wstęp tylko dla klientów branżowych
15 września - 10:00-17:00 wstęp dla klientów indywidualnych oraz branżowych

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl